Zircon Tree Logo

Zlepšenie CTR a vizibility pre klienta zo segmentu internetových a televíznych služieb

Zvýšenie CTR na 1.85%

Nárast vizibility na 81%

Nemenovaný klient našej case study je poskytovateľom internetových a televíznych služieb pre široké spektrum publika. So zameraním na poskytovanie vysokokvalitných riešení konektivity a zábavy si klient želal rozšíriť povedomie o brand- identity a tým si udržať silnú pozíciu na trhu. Klient sa rozhodol ísť spolu s nami do RTB kampane, kde sme sa snažili naplno využiť presné zacielenie stanovenej cieľovej skupiny, zamerať dosah na vysokú vizibilitu a využitie zobrazenia bannerov na širokom portfóliu webových stránok, ktoré nám RTB v repertoári ponúka.

Zvýšenie CTR na

1.85%

Nárast vizibility na

81%

graf of data Monitor that shows data

Účel testovania kampane

Pri RTB kampaniach sa snažíme dostávať do popredia povedomie o značke.Metriky, ktoré boli pre nás primárne dôležité a bolo ich podstatné aj neustále sledovať pre úspešnosť kampan, bol zásah (reach) a dodržať CPM (cost per mille). Ako sekundárny ciele sme si zadefinovali zvýšenie CTR vizibilitu.

Problém

Dlhodobý problém spočíval v tom, že CTR sa pohybovalo na veľmi nízkej úrovni a to 0,05%. Aj po niekoľkých optimalizačných krokoch sa nám to nedarilo zvýšiť, tak po diskusií s klientom sme sa v prvom rade rozhodli prehodnotiť cieľ kampane, respektíve ako vyššie je už spomenuté určili sme si primárne ciele a sekundárny cieľ.

Stratégia optimalizácie

V priebehu optimalizácií kampane môžeme potvrdiť, že nám pri tomto nemenovanom klientovi zafungovalo práve využitie AI a tým sa nám zmenili aj celkové výsledky kampane. AI nám v tomto prípade vykonala optimalizáciu kampane a personalizovala obsah. V kampani automatizovala opakované procesy, ktoré nám poslúžili na naše stanovené ciele.

Výsledky

Finálne výsledky kampane nám priniesli výrazné zlepšenie výkonnosti kampane a to konkrétne pri týchto metrikách:

Zvýšené CPM: Pred optimalizáciou kampane bolo CPM na hodnote 41 kč a následne po optimalizácií kampane sme sa dostali na 64 kč. Zaznamenali sme istý nárast, ktorý mohol byť spôsobený rôznymi faktormi ako napríklad s kvalitou obsahu, zmeny dynamikou konkurencie medzi inzerentmi alebo inými aspektmi.

Zvýšená miera CTR: Vďaka implementácií optimalizácií a využitiu AI zaznamenala CTR výrazný nárast z počiatočného minima 0,05 % v priemere približne na 1,85%. Zvýšená angažovanosť sa odrazila na lepšej odozve publika za záujmom ponúkaných služieb klienta.

share-iconZdieľať tento článok

facebook-share linked-in-share

Nepoznáme slovo nemožné, pretože spoločne dokážeme všetko

Vstúpte do sveta neobmedzených možností zobrazovania reklamy a budovania značky s technologickými inováciami od Zircon Tree! Doprajte svojej značke možnosť zažiariť s revolučnými možnosťami zobrazovania reklamy, kde každá inovácia posúva hranice kreativity na nový level. S našim unikátnym prístupom neexistujú obmedzenia digitálnej viditeľnosti pre vašu značku. Otvárame dvere jedinečným možnostiam, ktoré nie lenže zotrvávajú v pamäti používateľov, ale zanechávajú trvalý dojem v mysliach vašich zákazníkov.

Tí, ktorí objavili skutočný potenciál svojej značky

Vykročte správnym smerom a vybudujte svojej značke meno, aké si zaslúži. Nechajte váš brand zažiariť všetkými farbami a možnosťami, ktoré vám Zircon Tree ponúka.

Klienti v žiari Zircon Tree

roi-digital k-marketing publicis md starmedia muziker jandl invelity lcg business-factory

Marek Petriľák | Galton Brands

Spokojnosť z každej strany. Komunikácia - na výbornej úrovni. Kvalita služieb - vieme stále nájsť spoločne riešenia na naše zadania. Jedinečnosť služieb - poskytujete super službu na vysokej úrovni ak to porovnám z predchádzajúcim RTB partnerom. Inovácie - stale hľadáte možnosti ako zlepšovať riešenia a prinášať na trh novinky.

Ladislav Suško | Publicis Groupe Slovakia

S ľudmi so Zircon Tree sa spolupracuje veľmi dobre. Odborne a technicky sú na vysokej úrovni. Vedia vždy vymyslieť kreatívne riešenie, aj na zdanlivo veľmi zložité a nemožné veci. Zároveň sú štrukturovaní a dodržiavajú deadlines, čo je veľmi dôležitá časť spolupráce. Určite odporúčam.

Ľuboš Dubovec | Create4Future

Spolupráca sa mi veľmi páči. Komunikácia prebieha veľmi dynamicky, veľa veci sa dokáže vyriešiť hneď. Okrem toho stále dostávam aj postrehy na vylepšenie kampaní, čo je veľmi prínosné a každá chyba alebo problém sa automaticky rieši.

Vojtěch Lambert | LCG New Media

Spolupráce je bezproblémová a komunikace velmi dobrá. Jsme spokojeni. Vylepšení vidíme jen v tom, abychom dostávali novinky, trendy a updaty co je v rámci RTB nového.

Adam Árendáš | Media and Digital services a.s.

Od začiatku spolupráce so Zircon Tree sme dosiahli obrovský pokrok v programových kampaniach v rámci RTB a výborné výsledky u väčšiny našich klientov. Poskytujú skutočne vysoký štandard služieb za dobré peniaze, profesionálny a milý prístup, veľmi ochotní. Určite odporúčame!

Vladimír Karkuš | VK

Chválim komunikáciu a prístup.