Zircon Tree Logo

Výkonnostná RTB reklama cez RTB retargeting

Dosiahnutý ROAS 5k %

Hodnota purchase konverzie 237k €

Jeden z našich klientov aktívny na slovenskom trhu. Nemenovaný klient je e-shop špecializujúci sa na mobilné telefóny, smart hodinky, elektronické príslušenstvo a solárne panely. Ich výraznou konkurenčnou výhodou sú nízke ceny, ktoré sú nekompromisne spájané s vysokou kvalitou. Posledné stretnutie s klientom sme riešili počas diskusie jeho aktuálny problém, ktorý pre nás priniesol novú výzvu týkajúcu sa nedostatočného generovania obratu v rámci display kampaní. My sme sa rozhodli túto situáciu zmeniť a stanovili sme spoločný cieľ a to dosiahnuť PNO na úroveň 10%. Po diskusii s klientom a získaní počiatočných informácií sme sa rozhodli spojiť naše sily a vypracovať špecifické riešenie na dosiahnutie stanoveného cieľa.

Dosiahnutý ROAS

5k %

Hodnota purchase konverzie

237k €

Zadanie od klienta

Zadanie, ktoré sme od klienta obdržali malo jasný zámer kam chceme smerovať a aké výsledky chceme v kampani dosiahnuť. V priebehu celej kampane sme postupovali podľa vopred stanovených strategických bodov, ktoré sme si zadefinovali a taktiež presných postupov, ktoré sú súčasťou týchto typov kampaní:

graf of data Monitor that shows data

Cieľ

Naša kampaň bola pre nás inovatívnou výzvou kde sme si spolu s klientom stanovili ambiciózny cieľ dosiahnuť PNO na úroveň 10% čo je výnimočné v kontexte RTB stratégií. Táto neobvyklá stratégia nás postavila mimo ústálených hraníc a poukázala na fakt, že aj vybočenie z tradičných postupov môže mať pozitívny dosah.

Aká bola naša stratégia?

Namiesto štandardných metód budovania povedomia o značke sme sa zamerali na výkonnostné aspekty a to prostredníctvom stratégie založenej na efektívnom dynamickom remarketingu, ktorý využíva produktový feed. Tento progresívny prístup nielen zvýšil účinnosť našej kampane, ale tiež nám umožnil výrazne odlíšiť sa od konkurencie. Kombinácia úspešného využitia dynamického remarketingu, inovatívneho prístupu k obsahovej tvorbe a pravidelnej optimalizácie kampane dosiahla výrazne lepšie výsledky v odvetví e-commerce.

Výsledky, ktoré pozitívne prekvapili

Po ukončení 3-mesačnej kampane a detailnej analýze dosiahnutých výsledkov sme zaznamenali/zaregistrovali 511 konverzií s celkovými nákladmi vo výške 3 994 €. PNO dosiahnuté na úrovni 1,68% nám len potvrdzuje, že naša stratégia oslovila primárne relevantných zákazníkov a viedla k výnimočne úspešnému zvýšeniu počtu objednávok. Stratégia nášho smerovania bola založená na customizovaných ponukách a špecifických optimalizáciách s cieľom splniť obchodné ciele klienta. Vo finálnych dosiahnutých výsledkoch sme výrazne profitovali z tzv. "custom bidding", ktorý systematicky optimalizuje ponuky na konverzie a identifikované ciele, čím sme efektívne maximalizovali návratnosť investícií do reklamy (ROI) pre nášho klienta.

share-iconZdieľať tento článok

facebook-share linked-in-share

Nepoznáme slovo nemožné, pretože spoločne dokážeme všetko

Vstúpte do sveta neobmedzených možností zobrazovania reklamy a budovania značky s technologickými inováciami od Zircon Tree! Doprajte svojej značke možnosť zažiariť s revolučnými možnosťami zobrazovania reklamy, kde každá inovácia posúva hranice kreativity na nový level. S našim unikátnym prístupom neexistujú obmedzenia digitálnej viditeľnosti pre vašu značku. Otvárame dvere jedinečným možnostiam, ktoré nie lenže zotrvávajú v pamäti používateľov, ale zanechávajú trvalý dojem v mysliach vašich zákazníkov.

Tí, ktorí objavili skutočný potenciál svojej značky

Vykročte správnym smerom a vybudujte svojej značke meno, aké si zaslúži. Nechajte váš brand zažiariť všetkými farbami a možnosťami, ktoré vám Zircon Tree ponúka.

Klienti v žiari Zircon Tree

roi-digital k-marketing publicis md starmedia muziker jandl invelity lcg business-factory

Marek Petriľák | Galton Brands

Spokojnosť z každej strany. Komunikácia - na výbornej úrovni. Kvalita služieb - vieme stále nájsť spoločne riešenia na naše zadania. Jedinečnosť služieb - poskytujete super službu na vysokej úrovni ak to porovnám z predchádzajúcim RTB partnerom. Inovácie - stale hľadáte možnosti ako zlepšovať riešenia a prinášať na trh novinky.

Ladislav Suško | Publicis Groupe Slovakia

S ľudmi so Zircon Tree sa spolupracuje veľmi dobre. Odborne a technicky sú na vysokej úrovni. Vedia vždy vymyslieť kreatívne riešenie, aj na zdanlivo veľmi zložité a nemožné veci. Zároveň sú štrukturovaní a dodržiavajú deadlines, čo je veľmi dôležitá časť spolupráce. Určite odporúčam.

Ľuboš Dubovec | Create4Future

Spolupráca sa mi veľmi páči. Komunikácia prebieha veľmi dynamicky, veľa veci sa dokáže vyriešiť hneď. Okrem toho stále dostávam aj postrehy na vylepšenie kampaní, čo je veľmi prínosné a každá chyba alebo problém sa automaticky rieši.

Vojtěch Lambert | LCG New Media

Spolupráce je bezproblémová a komunikace velmi dobrá. Jsme spokojeni. Vylepšení vidíme jen v tom, abychom dostávali novinky, trendy a updaty co je v rámci RTB nového.

Adam Árendáš | Media and Digital services a.s.

Od začiatku spolupráce so Zircon Tree sme dosiahli obrovský pokrok v programových kampaniach v rámci RTB a výborné výsledky u väčšiny našich klientov. Poskytujú skutočne vysoký štandard služieb za dobré peniaze, profesionálny a milý prístup, veľmi ochotní. Určite odporúčame!

Vladimír Karkuš | VK

Chválim komunikáciu a prístup.