Zircon Tree Logo

Muziker.sk | Ako sme pomocou RTB a PPC posilnili brand a zároveň predaje

Rozpoznateľnosť značky na Slovensku +13%

Rozpoznateľnosť značky v Česku +78%

Cesta Muzikeru začala už v roku 1997, keď vznikli ako malý obchodík s hudobnými nástrojmi. Dnes je však Muziker známy ako moderný medzinárodný eshop pôsobiaci vo viac ako 30 krajinách a s viac ako 11 kamennými predajňami. V Muzikeri sa už dávno nezaoberajú iba predajom hudobnín, ale ponúkajú široký sortiment produktov na aktívne trávenie voľného času. Ich poslaním je meniť voľnočasové aktivity na skutočné záľuby a sny na neskutočné zážitky.

Rozpoznateľnosť značky na Slovensku

+13%

Rozpoznateľnosť značky v Česku

+78%

Muziker nás oslovil pre spoluprácu počas najkonkurenčnejšieho vianočného obdobia, preto bolo pre nás výzvou pripraviť vianočnú kampaň, kde sme sa okrem podpory predaja a dodržania výkonnostných metrík zameriavali zároveň aj na budovanie a zapamätateľnosť značky. Výzvu sme však strategicky uchopili a pre realizáciu kampane sme zvolili platformy RTB a META, pričom sme targetovali potenciálnych zákazníkov na Slovensku a v Čechách. Ten sme efektívne rozplánovali medzi rôznorodé formáty bannerov, videí v rôznej dĺžke a na rôznych kanáloch (YouTube, Meta, RTB). Pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov sme využili možnosti umiestnenia reklamy na najznámejších slovenských weboch, cielili sme na relevantné publikum podľa vlastných vymedzených kritérií a čo je najdôležitejšie, pristúpili sme k čo najprecíznejšej optimalizácií výkonu kampaní.

case-1

Plánovanie, realizácia a optimalizácia kampane

Kampaň bola naplánovaná pomocou nástroja Display & Video planner, vďaka ktorému sme mohli pomocou prognóz zostaviť plán a získať tak prehľad o cieľoch a kľúčových ukazovateľoch výkonnosti. Tento nástroj nám dopomohol aj k efektívnemu rozloženiu budgetu medzi jednotlivé formáty tak, aby sme čo najlepšie doručili cieľové metriky.

V rámci optimalizácie sme vylučovali neefektívne rozmery kreatív a domény, presúvali budget medzi najvýkonnejšie cielenie a dbali sme na dôraz dodržania bezpečnosti značky. Pomocou zacielenia na Brand safety sme zaistili, aby sme nakupovali iba inventár spĺňajúci požiadavky na bezpečnosť brandu a zamedzili tak zobrazovaniu reklamy vedľa nevhodného obsahu. Aj vďaka precíznej optimalizácii kampaní sa nám podarilo naplniť plán aj všetky očakávané výkonnostné metriky. Napriek tomu, že sme spúšťali kampaň počas vianočného obdobia, kedy je v reklamnom priestore najväčšia konkurencia, sa nám podarilo doručiť ešte viac impresií a dosahu s veľmi dobrou frekvenciou a ešte nižšou CPM, ako bola odhadovaná v pláne.

Testovacia štúdia

Efektivitu reklamy sme okrem stanovených KPI's tiež merali prostredníctvom Brand liftu, ktorý prebiehal v podobe bannerovej ankety. Prostredníctvom otázky sme od používateľov zisťovali spojitosť hlavných identifikačných čŕt - fialovú farbu a maskota, s brandom Muziker. Išlo o jednoklikový dotazník, ktorý sa zobrazoval dvom testovacím skupinám. Tým, ktorí reklamu videli, a tým, ktorí reklamu nevideli. Rozdiel v skóre týchto dvoch skupín predstavuje takzvaný lift, teda vplyv kampane na značku. Podstatný bol pre nás najmä výsledok tejto štúdie.

case-2

Výsledok Brand lift-u

Vyhodnotenie Brand lift-u ukázalo, že používatelia, ktorí videli reklamu, si dokázali viac spojiť fialovú farbu s Muzikerom. Používatelia, ktorí Muziker reklamu nevideli, si túto farbu so značkou menej spájali. Aj na tomto základe môžeme vyhodnotiť, že brandová reklamná podpora pomohla k zvýšeniu povedomia brandu. Na Slovensku, kde je brand pomerne známy, sme podporili rozpoznateľnosť značky reklamou o 13% viac u používateľov, ktorí videli reklamu. V Čechách, kde Muziker ľudia až tak nepoznajú, sa nám podarilo vďaka zobrazenej reklame dosiahnuť rozdiel až 78%.

Výsledky SK Brand lift-u:

Brand Záujem TG: nevidel reklamu TG: videl reklamu Rozdiel % bodov Rozdiel v %
Decathlon 15% 10% 19% 9% 90%
Kytary 25% 29% 24% -5% -17%
Muziker 50% 45% 51% 6% 13.3%
Sportissimo 10% 17% 6% -11% -64%

Výsledky CZ Brand lift-u:

Brand Záujem TG: nevidel reklamu TG: videl reklamu Rozdiel % bodov Rozdiel v %
Decathlon 24% 35% 18% -17% -49%
Kytary 22% 21% 23% 2% 10%
Muziker 27% 18% 32% 14% 78%
Sportissimo 27% 26% 27% 1% 4%

Aj tento výsledok je dôkazom toho, aký výrazný vplyv môže mať reklama na zapamätateľnosť značky a jej udržanie v podvedomí zákazníka. Presvedčte sa sami o výhodách kombinácie RTB a PPC kampaní a kontaktujte našich špecialistov.

share-iconZdieľať tento článok

facebook-share linked-in-share

Nepoznáme slovo nemožné, pretože spoločne dokážeme všetko

Vstúpte do sveta neobmedzených možností zobrazovania reklamy a budovania značky s technologickými inováciami od Zircon Tree! Doprajte svojej značke možnosť zažiariť s revolučnými možnosťami zobrazovania reklamy, kde každá inovácia posúva hranice kreativity na nový level. S našim unikátnym prístupom neexistujú obmedzenia digitálnej viditeľnosti pre vašu značku. Otvárame dvere jedinečným možnostiam, ktoré nie lenže zotrvávajú v pamäti používateľov, ale zanechávajú trvalý dojem v mysliach vašich zákazníkov.

Tí, ktorí objavili skutočný potenciál svojej značky

Vykročte správnym smerom a vybudujte svojej značke meno, aké si zaslúži. Nechajte váš brand zažiariť všetkými farbami a možnosťami, ktoré vám Zircon Tree ponúka.

Klienti v žiari Zircon Tree

roi-digital k-marketing publicis md starmedia muziker jandl invelity lcg business-factory

Marek Petriľák | Galton Brands

Spokojnosť z každej strany. Komunikácia - na výbornej úrovni. Kvalita služieb - vieme stále nájsť spoločne riešenia na naše zadania. Jedinečnosť služieb - poskytujete super službu na vysokej úrovni ak to porovnám z predchádzajúcim RTB partnerom. Inovácie - stale hľadáte možnosti ako zlepšovať riešenia a prinášať na trh novinky.

Ladislav Suško | Publicis Groupe Slovakia

S ľudmi so Zircon Tree sa spolupracuje veľmi dobre. Odborne a technicky sú na vysokej úrovni. Vedia vždy vymyslieť kreatívne riešenie, aj na zdanlivo veľmi zložité a nemožné veci. Zároveň sú štrukturovaní a dodržiavajú deadlines, čo je veľmi dôležitá časť spolupráce. Určite odporúčam.

Ľuboš Dubovec | Create4Future

Spolupráca sa mi veľmi páči. Komunikácia prebieha veľmi dynamicky, veľa veci sa dokáže vyriešiť hneď. Okrem toho stále dostávam aj postrehy na vylepšenie kampaní, čo je veľmi prínosné a každá chyba alebo problém sa automaticky rieši.

Vojtěch Lambert | LCG New Media

Spolupráce je bezproblémová a komunikace velmi dobrá. Jsme spokojeni. Vylepšení vidíme jen v tom, abychom dostávali novinky, trendy a updaty co je v rámci RTB nového.

Adam Árendáš | Media and Digital services a.s.

Od začiatku spolupráce so Zircon Tree sme dosiahli obrovský pokrok v programových kampaniach v rámci RTB a výborné výsledky u väčšiny našich klientov. Poskytujú skutočne vysoký štandard služieb za dobré peniaze, profesionálny a milý prístup, veľmi ochotní. Určite odporúčame!

Vladimír Karkuš | VK

Chválim komunikáciu a prístup.